Правила поведінки здобувачів освіти
Правила поведінки здобувача освіти
Правила поведінки здобувачів освіти
Уланівського ліцею та філій
Схвалено педрадою ( №2 від 04.03 2023 р)
І. Загальні правила Правила поведінки учнів у школі базуються на законах України, постановах Міністерства освіти і науки України та органів місцевого самоврядування, Статуту школи.
1.1. Учні приходять у школу за 15 хвилин до початку занять за розкладом.
1.2. Приходити до школи необхідно в чистому, випрасуваному одязі ділового стилю та чистому взутті, з охайною зачіскою.
1.3. Забороняється приносити в освітній заклад та на його територію з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом холодну зброю, вибухові або вогнебезпечні предмети і речовини; спиртні напої, наркотики, інші одурманюючі речовини та отрути, газові балончики, порнографічну продукцію, будь-які не потрібні для занять речі.
1.4. Учень школи приносить необхідні навчальні приладдя, книги, зошити, щоденник. Повинен дбайливо ставитися до підручників та зошитів. Приходить до школи з підготовленими домашніми завданнями з предметів згідно з розкладом уроків.
1.5. Не дозволяється без дозволу педагогів йти зі школи і з її території в урочний час. У разі пропуску учбових занять учень повинен пред’явити класному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків (або особи, яка їх заміняє) про причину відсутності на заняттях. Пропускати уроки без поважних причин забороняється.
1.6. Учням заборонено без дозволу заходити до навчальної частини та інших кабінетів школи, де працює адміністрація школи.
1.7. Учні повинні охайно вести щоденник і давати його вчителю без будь-яких заперечень..
1.8. Усі школярі зобов’язані берегти шкільне майно, зелені насадження на території школи, бережливо поводитися зі своїми речами та речами товаришів.
1.9. Учні школи зобов’язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу школи, зберігати чистоту й порядок у туалетних кімнатах, коридорах, виконувати санітарно-гігієнічні правила.
1.10. У разі пошкодження шкільного майна батьки учня зобов’язані відшкодувати матеріальні збитки.
1.12. Суворо забороняється тютюнопаління в школі та на її території.
1.13. Освітній заклад не несе відповідальності за стан і зберігання особистих речей учнів та їхніх коштів
ІІ. Поведінка учнів на уроках
2.1. При вході педагога в клас учні встають на знак вітання, сідають після того, як учитель відповість на вітання і дозволить сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.
2.2 Заборонено запізнюватися на уроки без поважних причин. У разі спізнення на урок постукати у двері кабінету, зайти, привітатися, вибачитися за спізнення і попросити дозволу сісти на місце.
2.3 Забороняється виходити з класу без дозволу вчителя. Діє правило «Піднятої руки»
2.4. Протягом уроку не можна: шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмова ми, іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами; підводитися без дозволу учителя; вживати їжу та напої, жувати жуйку. 2.5. Користування мобільними телефонами під час проведення уроку суворо забороняється. Телефон повинен бути вимкнений або у беззвучному режимі. При неодноразовому порушенні цієї вимоги телефон забирається і передається батькам учня у той же день.
2.6. Після слів учителя «Урок закінчено» учні встають і виходять з класу. Виходити з класу слід спокійно, тільки з дозволу вчителя.
2.7. На уроки фізкультури учні з’являються у спортивній формі відповідно до сезону. 2.8.У разі захворювання учень відвідує медпункт, за показниками отримує звільнення від занять, інформує про це класного керівника або адміністратора і тільки потім залишає школу.
2.9. Спілкування з вчителями, старшими людьми має бути виваженим, привітним і доброзичливим. Учень не повинен допускати принизливі й образливі вислови, вживати ненормовану лексику та ін.
2.10.У разі порушення дисципліни учнем школи класний керівник інформує його батьків. Неодноразове порушення учнем дисципліни тягне за собою виклик до школи батьків та впровадження проти батьків відповідних дій, встановлених законодавством.
ІІІ. Поведінка учнів під час перерв Час перерви – особистий час кожного учня. Він може його проводити по своєму розумінню, проте, не повинен заважати іншим. 3.1. Під час перерви учні 5-11-х класів переходять з одного навчального кабінету в інший спокійно, без метушні й галасу до першого дзвінка 3.2. Під час перерви учні зобов’язані: – вийти з класу; – навести чистоту та порядок на своєму робочому місці; – рухаючись коридорами, сходами, триматися правої сторони; – підкорятися вимогам працівників школи, черговим учням; – допомагати підготовляти клас на прохання вчителя до наступного уроку. 3.3. Учням під час перерв забороняється: – бігати сходами, коридорами та в класних приміщеннях, кататися на перилах, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор; – штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми, грати у м’яча у приміщеннях не пристосованих для цього; – сваритися між собою та зі сторонніми людьми, з’ясовувати стосунки за допомогою сили, битися; – вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочива ти іншим; – палити в будівлі і на території школи; – категорично заборонено самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях чи виглядати у відкриті вікна; – під час руху коридорами вживати їжу, напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати. 3.4. Черговий по класу: знаходиться в класі під час перерви; забезпечує порядок у класі, провітрює приміщення; допомагає вчителю підготувати клас до наступного уроку; стежить і підтримує відповідні санітарні умови. 3.5. Правила поведінки учнів в їдальні: – учні приходять в їдальню після закінчення уроку у визначений час; – учні повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні; – підкоряються вимогам вчителя і працівників їдальні; – дотримуються черги при отриманні їжі; – проявляють увагу й обережність при отриманні і вживанні гарячих та рідких страв; – розмовляти під час обіду слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд; – учні прибирають за собою столове приладдя і посуд після вживання їжі; – дбайливо ставитись до майна шкільної їдальні
ІV. Поведінка учнів поза школою
4.7. Відповідальність за перебування дітей в позаурочний час покладається на батьків. (Перебування без дорослих у місцях відпочинку, прогулянки тощо для учнів 9-11-х класів дозволяються до 22 год. )
V. Вимоги до зовнішнього вигляду школярів
5.1. Демократичний підхід до зовнішнього вигляду школяра передбачає відсутність форми єдиного зразка, що дозволяє учневі реалізувати свою індивідуальність і неповторність. Але учень школи повинен мати відповідний зовнішній вигляд.
5.2. Кожен учень зобов’язаний з’явитися до школи чистим і охайно одягненим. В одязі виключаються яскраві тони й орнаменти, перевага надається діловому стилю
5.3. Учні не повинні носити прикраси, які заважають їм і відволікають увагу на уроці.
5.4. На суботники та інші трудові справи учні приходять у робочому одязі.
VІ. Кінцеві положення 6.1. Учні не мають права пропускати заняття без поважних причин. 6.2. Учні не мають права під час знаходження на території школи та проведенні шкільних заходів скоювати дії, небезпечні для власного життя і здоров’я та оточуючих. 6.3. Учні не мають права знаходитися в приміщенні школи після закінчення учбових занять або неурочних заходів без дозволу працівників освітнього закладу.
6.4. Паління, вживання алкогольних напоїв та нецензурних висловів на території школи категорично заборонено. 6.5. Дані правила є обов’язковими для виконання всіма учнями школи